top of page
  • Zdjęcie autoraRobert Kulma

Koncert Marcina Stycznia w Skawinie

Marcin Styczeń to muzyk, którego twórczość to głównie poezja śpiewana, w tym poezja Jana Pawła II. Nie dziwi więc, że został zaproszony do zagrania koncertu podczas pikniku organizowanego przez Szkołę Katolicką w Skawinie, której polski papież jest patronem.


A my zostaliśmy zaproszeni do obsługi technicznej tego właśnie koncertu.


4 czerwca 2023 podczas koncertu Marcina Stycznia wraz z zespołem Indygo Sound była odpowiedzialna za system nagłośnieniowy i oświetlenie sceny. Czego konkretnie użyliśmy?


System nagłośnieniowy oparty był o kolumny Pol-Audio wsparte pasywnym zestawem Mach-Audio i dodatkowymi side-fillami JBL do "dogłośnienia" obszarów obok sceny, gdzie też zbierali się uczestnicy pikniku. Podstawę basową stanowił skuteczny i "czysty" zestaw sześciu subwooferów Pol-Audio zbudowanych na 15'' głośnikach. Wszystko napędzone wzmacniaczami Lab Gruppen i Powersoft. Wszystko sterowane z FOHa z mikserem Soundcraft SI Expression.


Na scenie świeciło 6 głów typu "wash", 4 typu "b-eye" i 4 typu "beam". Do tego zestawik dekoracyjnego oświetlenia jako tło dla muzyków i oczywiście zestaw reflektorów, dzięki któremu było dobrze widać wszystkich na scenie.


Ale dość o technikaliach. Dla nas najistotniejsza była jakość dźwięku na całej nagłośnionej powierzchni. Sprzęt jest ważny, ale jeszcze ważniejsi są ludzie, którzy go ustawiają, a niech za nas samych mówi opinia realizatora zespołu Marcina Stycznia.


Za system nagłośnieniowy i obsługę światła odpowiedzialni byli tego dnia Robert Kulma i Jacek Szewczyk.


Nie było dla nas zaskoczeniem, że nagłośnienie będzie brzmieć dobrze, ale dodatkowo świetną robotę zrobić Wojtek. Realizator zespołu sprawił, że talent muzyków na scenie wybrzmiał w głośnikach w najlepszej formie. Rozmawialiśmy z nim o tym, mówiąc, że zespół brzmi naprawdę świetnie. W odpowiedzi usłyszeliśmy słowa "Jak system dobrze postawiony, to i dobrze brzmi".


Takie opinie nas napędzają, zwłaszcza z ust kolegów z branży, którzy wiedzą co robią (i zapewne nie jedno już widzieli). A dla nas taka współpraca to czysta przyjemność, okraszona jeszcze dodatkowo możliwością posłuchania bardzo dobrej muzyki w bardzo dobrej jakości.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page